Bu İçeriğin Okunma Sayısı: 16384
Kastamonulular Beykoz'da Bayramlaştı.
Site Yönetim tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 20 Kasım 2010 02:00

Beykozlu Kastamonulular Derneği (BEYKASDER) öncülüğünde Kastamonu Dernekleri’nin geleneksel olarak bayramın 3.günü düzenlemiş oldukları bayramlaşma programı coşkulu geçti.Programı Düzenleyen Dernekler

 

  • Beykozlu Kastamonulular Derneği (BEYKASDER)
  • İnebolu Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Derneği
  • Bozkurt Görentaş Köyü Derneği
  • Bozkurt Köseali ve Alantepe Köyleri Derneği
  • Bozkurt Ambarcılar Köyü Derneği


Beykoz Belediyesi spor salonunda yapılan gerçekleştirilen bayramlaşma programı İnebolu oyun havaları davul zurna ekibi Kemaneci Cemal Özdemir ve arkadaşlarının gösterisi ile başladı.
Kastamonu’ya özgü davul zurna eşliğinde başlayan programda, salon girişinde kurulan tezgahlarda binlerce Kastamonuluya pilav kavurma ve ayran ikram edildi.


Daha sonra yöresel sanatçı Ayhan Aydın sahne aldı.Sanatçı Ayhan Aydın salonu hınca hınç dolduran Kastamonulular’a hem duygusal hem de hareketli parçalarıyla güzel dakikalar yaşattı.
Beykasder Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Kökbek’in oğulları Metin, Samet ve Berat tarafından mini enstrümantel müzik gösterisi sunuldu.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindeki heyet Kastamonulular’ın Beykoz’daki salon girişinde davul zurna ekibinin gösterisiyle karşılandı.Programa Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kültür Ve Turizm Bakanlığı Müşaviri Muharrem Ergül, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve Yüksel Baki, Belediye Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu, Akparti Beykoz Başkanı Adem Sefer, Saadet Partisi Beykoz Başkanı Burhan Öz, BBP Beykoz Başkanı Özer Güneş, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şube Başkanı Hemşehrimiz Serap Beşer, Başkan Yardımcısı Saniye Efe, Belediye Meclis Üyeleri Engin Yıldız, Birzat Mermer, Haydar Çelik, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, STK Temsilcileri, Birçok Köy ve Mahalle Muhtarı katıldı.

Programı organize eden dernek başkan ve yöneticileri salona tek tek çağrıldı.Dernek yöneticileri elele tutuşup halkı selamlarken salondan büyük alkış aldılar.BEYKASDER Kurucu Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir’in yurtdışında olmaları sebebiyle katılamadığı programın ev sahipliğini Beykasder Dernek Başkan yardımcısı ve aynı zamanda Deliktaş ve Hacıibrahim Köyleri Dernek Başkanı da olan Mehmet Temel yaptı….

Herkesin bayramını tebrik ederek konuşmasına başlayan Beykasder (Beykozlu Kastamonulular Derneği) başkan yardımcısı Mehmet Temel, dernek olarak geleneklerin yaşatılması adına çaba gösterdiklerini, bunun da birlik ve bareberlik bağlarını güçlendirdiğini dile getirdi.“İnebolulusu, Bozkurtlusu, Azdavaylısı, Araçlısı, Devrekanilisi, Taşköprülüsü, Tosyalısı ve diğer mensupları ile Kastamonu çatısı altında toplanan bizler, göç ettiğimiz yerlerde çevremize insanlık ve dostluk dersi vermeye, gelenekler nasıl yaşatılır göstermeye devam ediyoruz.”

“Bugün; Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, Kastamonu insanı için övgüler duymanız kaçınılmazdır. Bizler bu bilinç ve onurla yaşamlarımızı sürdürdüğümüz memleketimizin çeşitli köşelerinde Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil etmekteyiz.”

“Kastamonu’ya gelip de; manevi havasından, doğal güzelliklerinden, misafirperverliğinden etkilenmeyen yoktur. Evliyalar ve şehitler diyarı Kastamonu’nun büyülü atmosferinin sarmadığı hiç kimseye rastlamadım.”

“Beykoz’da yaşayan Beykozlu Kastamonulular derken, Beykozlu kelimesinin altını önemle çizmek gerekiyor, çünkü; cennetten bir köşe olan Beykoz bizi o kadar yürekten kucaklıyor ki, Kastamonu’nun sıcaklığını hiç aratmıyor. İşte bu yüzden Beykozlu olmanın ayrıcalığını bize yaşatırken, mutluluğumuzu daha da artırıyor.”

“Bizler burada yaşarken çevremize daima iyi örnekler vermeye çalışıyoruz. Yaptığımız etkinlikler hep, toplumun menfaatine yönelik etkinlikler oluyor. verdiğimiz burslardan, yaptığımız kan bağışlarına kadar yayılan hizmet alanımızda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

“İnsanlara hizmet etme amacıyla çıktığımız bu yolda bugüne kadar bir çok hizmet yaptık, bu hizmetlerimiz için dostlarımızdan büyük yardımlar gördük, taleplerimize daima olumlu cevap veren dostlar edindik, ama belediye başkanımız sayın Yücel Çelikbilek’in yeri hep ayrı oldu.”

“Sevgili Dostlar, iyi niyetle çıktığımız bu yolda elbette çeşitli zorluklarla karşılaşıyoruz. Üstesinden gelmek için iyi niyet ve anlayış asla vazgeçmeyeceğimiz iki haslettir. Siz iyi niyetli ve anlayışlı olursanız, Cenabı Hak yolunuzu mutlaka açıyor.

Kahraman Kara Fatmaların, Halime Kaptanların, Şerife Bacıların torunları olan bizler, dün fiziki sınırları Üsküdar’a kadar olan memleketimiz Kastamonu’nun sınırlarını bugün gittiğimiz yerlerde gönülleri işgal ederek daha da genişlettik.”

“İlk sanat okulunun yanı sıra, ilk lisenin de açıldığı Kastamonu, kahramanlık bayrağı gibi, çağdaşlık bayrağını da en önde taşıyan bir kenttir. Bu bilinçle yaptığımız çalışmalardaki en büyük gücümüz sizlerin desteğinden başka bir şey değildir.”

“Değerli misafirlerimiz, fazla söze ne hacet diyor, katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı başta belediye başkanımız Yücel Çelikbilek ve kaymakamımız Aydın Ergün'e, bugün aramızda olmayan kurucu başkanımız Muharrem Kaşıtoğlu’na, dernek başkanımız Yılmaz Özdemir'e ve İsa Sucuoğlu’na, yönetim kurulu arkadaşlarıma, ilçe ve köy dernek başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum”diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra sahneye çağrılarak Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e, Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek’e Kastamonu ürünlerinden oluşan hediyeler verildi.Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e hediyesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şube Başkanı Hemşehrimiz Serap Beşer tarafından takdim edilirken; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e hediyesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şube Başkan Yardımcısı Saniye Efe tarafından verildi.


 

Kaymakam Aydın Ergün, Belediye başkanı Yücel Çelikbilek, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şube Başkanı Hemşehrimiz Serap Beşer ve Başkan Yardımcısı Saniye Efe yaptıkları kısa konuşmada programda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek Kastamonulular’ın bayramını tebrik ettiler.

Dernek yetkilileri tarafından Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şube Başkanı Hemşehrimiz Serap Beşer’e ve Başkan Yardımcısı Saniye Efe’ye çiçek takdim edildi.Konuklar salondan büyük alkış aldı.

Fındık Kurdu Berna Salonu Coşturdu.

Daha sonra sahneye salondaki Kastamonulular tarafından sabırsızlıkla ve coşkuyla beklenen Berna Karagözoğlu nam-ı diğer ‘fındık kurdu Berna’ davet edildi.


Salona adım atmasıyla büyük bir coşkuya sebep olan Berna, birbirinden güzel parçaları ustalıkla seslendirdi. Zaman zaman hareketli parçalarda oynayan ‘fındık kurdu’, sempatik tavırları ve konuşmalarıyla seyircilere kendisini sevdirmesini bildi.Canlı performans sunan “fındık kurdu Berna” son parçasını kardeşi Onur’u da sahneye davet ederek düet yaptı.Konser bitiminde Kastamonulular tarafından yoğun ilgi gören Berna salondan büyük tezahürat ve alkışlarla uğurlandı.Fındık Kurdu Berna ile resim çektirmek için Kastamonulular adeta birbirleriyle yarıştı.Salondaki program sona ermesine rağmen İnebolu oyun havaları Kemaneci Cemal Özdemir ve ekibi tarafından sunulan davul zurna havaları eşliğinde Kastamonulular dışarıda da eğlenmeye ve oynamaya devam ettiler.

 
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....
Yeni duyuru yok..
Yaklaşan yeni duyuru yok.....

Davulcu Rıza Tekeş
izlemek için tıklayın


Sizden Gelen Videoları
Bu Alanda Yayınlamaya
Devam Ediyoruz. Yayınlanmasını
İstediğiniz Video Var ise Bize Videonun
Adresi ile Birlikta Mail Atın..
Bu Ay Seçilen Video
Anonim
Bir Video... Mail atmak için bu bağlantıya
Tıklayınız...

Onursal Başkan'ın Mesajı
Onursal Başkan Mehmet Temel {rokbox title=|Mehmet Temel Özgeçmiş|| text=|H...
Başkan İle İletişime Geç
E-Posta: baskan@deliktas.org, baskan@haciibrahim.org Direkt Mesaj Gönder Başkan Te...

Köyümüzden Popüler Haberler

Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehir
Kastamonu - 5 Vakit 1 Şehi...
Kültür Aşı İnebolu'da
Geçtimiz Ramazan Ayında Atv...

Dernekten Popüler Haberler

Köçekler Beyaz'da
Köçekler Beyaz&...
Piknik Fotografları Eklendi
06 06 2010 Tarihinde Düzenle...

Rastgele Haberler

DERNEK KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DÜZENLEDİ
Derneğimiz  kan bağışı...